Są pieniądze na nową bibliotekę i rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2

Kolejne dwa projekty Gminy Krzeszowice uzyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Krzeszowicach, wartość projektu 10 864 834,06 zł koszt kwalifikowany 8 148 625,41 zł. W ramach tych środków zbudowane zostaną: nowa sala gimnastyczna, boisko, świetlica oraz sale dydaktyczne.
Drugim projektem jest budowa biblioteki głównej w Krzeszowicach, wartość projektu 4 265 668,92 zł, koszt kwalifikowany 3 153 126,67 zł. Nowa biblioteka stanie przy ulicy Szkolnej i będzie się mieściła w nowoczesnym budynku, który z pewnością spełni oczekiwania mieszkańców i pracowników placówki. W budynku zaplanowano, między innymi, nowoczesne wypożyczalnie; oddzielnie dla dorosłych i dla dzieci, salę komputerową, salę widowiskowo-kinową, czytelnię.

Obie te inwestycje były bardzo oczekiwane i potrzebne w Krzeszowicach. Po przeniesieniu biblioteki z Placu Kulczyckiego na Szkolną Urząd Miejski zyska nową, bardzo potrzebną, po zwrocie Starego Pałacu, przestrzeń.