Dzień Dziecka na Osiedlu Żbik

4 czerwca odbył się Dzień Dziecka zorganizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywny Żbik, Ochotniczą Strażą Pożarną Żbik oraz z Radą Osiedla Żbik.


Było wiele atrakcji, konkursów, gier i zabaw, które koordynowali członkowie naszego Stowarzyszenia. Duże zainteresowanie wśród najmłodszych wywołało malowanie twarzy. W licznych konkursach można było zdobyć wiele ciekawych nagród. Z kolei gry i zabawy szybko zintegrowały dzieci i wywołały wiele uśmiechów na twarzach.
Druhowie z OSP Żbik oraz z OSP Wola Filipowska zaprezentowali swoje pojazdy wraz z wyposażeniem: samochód ciężki – Jelcz GCBA, samochód lekki – Mercedes GLM, osiemnastometrowy podnośnik hydrauliczny – na podwoziu marki STAR, oraz lekki pojazd specjalny rozpoznawczo – ratowniczy – Quad. Po obejrzeniu wozów najmłodsi mogli przejechać się nimi i poczuć się chociaż przez chwilę jak strażacy w akcji.
Starszy Kapitan Druh Kamil Klocek (Naczelnik OSP Żbik) zaprezentował procedurę udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Dzieci chętnie słuchały i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w prelekcji. Pokazano jak zadbać o bezpieczeństwo własne, ocenić stan poszkodowanego, prawidłowo wezwać pomoc, ocenić podstawowe parametry życiowe, wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, użyć defibrylatora AED.
Ponadto dzieci mogły zobaczyć radiowóz Policji, który przyjechał do nas z Komisariatu Policji w Krzeszowicach. Wszyscy mogli poznać, jak wygląda praca policjanta. Zaprezentowane zostało wyposażenie radiowozu oraz sprzęt Oddziałów Prewencji, który jest wykorzystywany podczas zabezpieczeń meczów. Policjanci przypomnieli także dzieciom kilka zasad bezpieczeństwa, aby pamiętali o nich w drodze do szkoły oraz podczas wakacji.
Dzieci mają w sobie tyle pozytywnej energii i radości, że nawet pochmurne niebo nie było nam w stanie zepsuć tego wyjątkowego dnia.

Organizatorzy