Gminne zmagania z ortografią w Zespole Szkół w Nowej Górze

21 marca w Szkole Podstawowej w Nowej Górze odbył się XVIII Gminny Turniej Ortograficzny Szkół Podstawowych oraz XVII Gminny Turniej Klas Gimnazjalnych.

W ortograficzne szranki stanęło 18 uczniów z dziewięciu „podstawówek” oraz 12 uczniów z czterech klas gimnazjalnych, którzy przeszli wcześniej eliminacje w swoich szkołach. Już za te osiągnięcia należą się wszystkim ogromne brawa.

Ortograficzne potyczki składały się z dwóch etapów. W pierwszym – uczniowie pisali dyktando indywidualnie, walcząc o tytuł Mistrza Ortografii, natomiast w drugim etapie – pracowali w zespołach, rozwiązując skomplikowane zadania ortograficzne. Suma punktów z poszczególnych etapów wyłoniła najlepszą w gminie szkołę w dziedzinie ortografii.

Mistrzem Ortografii w kategorii szkół podstawowych została Aleksandra Szczupak– uczennica Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej, wicemistrzami natomiast: Zuzanna Magiera – ze Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych oraz Daniel Łabuzek – ze Szkoły Podstawowej  w Miękini.

Mistrzem Ortografii w kategorii klas gimnazjalnych został Marek Kramarz – uczeń oddziału gimnazjalnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach, a wicemistrzami: Dominika Fryt – uczennica oddziału gimnazjalnego w Szkole Podstawowej w Krzeszowicach oraz Karolina Bednarczyk – uczennica oddziału gimnazjalnego w Szkole Podstawowej w Zalasiu.

Tytuł Najlepszej Szkoły Podstawowej w Dziedzinie Ortografii powędrował do Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej, a tytuł Najlepszego Oddziału Gimnazjalnego do Szkoły Podstawowej nr 1w Krzeszowicach.

Na zakończenie, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Michalina Nowakowska – Malczyk pogratulowała wszystkim uczestnikom oraz wręczyła okolicznościowe dyplomy, a laureatom dodatkowo nagrody książkowe.

Organizatorzy dziękują nauczycielom – opiekunom za pracę w komisji poprawiającej prace konkursowe, a laureatom i wszystkim uczestnikom życzą wybitnych osiągnięć w przyszłorocznym konkursie.

Agnieszka Michalska