Święto kobiet i mężczyzn w Siedlcu

O tym, że warto się integrować przekonują się, co roku Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz członkowie Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Razem” w Siedlcu. To dzięki nim w tej niewielkiej miejscowości 10 marca odbyło się niecodzienne spotkanie z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzny, który przypada dwa dni po Święcie Kobiet.

To sobotnie spotkanie miało kameralny charakter. Panie siedziały dumnie przy suto zastawionym stole, a mężczyźni, członkowie Stowarzyszenia „Razem” z wielkim zaangażowaniem podawali kawę, herbatę, częstowali winem. To Paweł Szlachta, szef kuchni przewodniczył w obsłudze i starał się, aby Paniom niczego nie brakowało. Panie zostały również obdarowane słodkimi podarunkami. Pani Ela przygotowała kilka anegdot i wierszyków związanych ze Świętem Kobiet. Natomiast Pani Ania recytowała wierszyk z życzeniami dla mężczyzn. Jako, że święto było podwójne, to i Panowie zostali obdarowani drobnymi upominkami. Zabawa trwała prawie 6 godzin.

Członkowie Stowarzyszenia już planują kolejną imprezę, która ma się odbyć z początkiem maja i będzie rozpoczynać sezon grillowy. Stowarzyszenie czeka na kolejne osoby chętne do włączenia się w jego działalność.