Tadeusz Kościuszko, św. Patryk i Szymborska. Dni Otwarte w LO

 To już tradycja, że pod koniec marca dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach zapraszają młodszych kolegów z gimnazjum oraz ich nauczycieli na Dni Otwarte.

W tym roku również atrakcyjne lekcje otwarte przygotowali nauczyciele matematyki, informatyki, chemii, biologii, geografii oraz języków obcych. Była to doskonała okazja, aby poznać pedagogów z naszej szkoły, zwrócić uwagę na wyposażenie sal lekcyjnych i metody pracy oraz przybliżyć treści programowe pojawiające się w wymaganiach dla szkoły ponadgimnazjalnej. Ale lekcje to przecież nie wszystkie elementy życia szkolnego, a wiedzę zdobywamy również poprzez mniej formalne przedsięwzięcia.

W poniedziałek 26 marca pani Urszula Garlacz, nauczyciel historii i wosu, przygotowała Dzień Patrona Szkoły, którym jest Tadeusz Kościuszko. Bez wątpienia autorytet. Wzór Polaka, patrioty, człowieka. Młodzież zmierzyła się z konkursem przybliżającym postać Kościuszki, jego dokonania, życie zarówno zawodowe, jak i osobiste oraz miejsca, z którymi był związany. Uzupełnienie stanowił film biograficzny, z którym zapoznali się uczniowie obecnych klas pierwszych oraz zaproszeni gimnazjaliści.

Wtorek 27 marca to przygotowany przez panią Agnieszkę Niemiec Dzień św. Patryka. W tym dniu szkołą niepodzielnie rządził kolor zielony! Zielony był wystrój sal, ubrania uczestników imprezy, a nawet smaczna galaretka stanowiąca element konkursu. Całość, poprowadzona oczywiście po angielsku, fantastycznie łączyła przyjemne z pożytecznym: wzbogacała wiedzę i utrwalała umiejętność komunikowania się w języku obcym.

A w środę 28 marca? Szymborska! Ten dzień – Dzień Języka Polskiego- poświęcony był postaci wybitnej polskiej poetki. Wisława Szymborska to nie tylko laureatka Nagrody Nobla. To również bardzo ciekawy człowiek posiadający wiele słabostek i nietuzinkowych zainteresowań. Obok recytacji wybranych utworów poetyckich, na poważnie i na wesoło, uczniowie próbowali swoich sił w tworzeniu kolaży – jednego z hobby poetki. Okazało się, że taka forma spotkania z poezją bardzo przypadła młodzieży do gustu.

Dni Otwarte, co roku przybierają inną formę, ale zawsze przygotowane są z ogromnym zaangażowaniem nauczycieli i uczniów LO. Mamy nadzieję, że tym, którzy skorzystali z zaproszenia i odwiedzili naszą szkołę, również pozostaną w pamięci.