„Świat nie jest taki zły”. Spotkanie z Haliną Kunicką w Krzeszowicach (fotoreportaż)

Halina Kunicka – jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich piosenkarek. Mimo upływu lat Artystce towarzyszy niezmienna sympatia i popularność. Publiczność ceni ją za indywidualność, osobowość sceniczną i dobrą piosenkę.

Halina Kunicka nagrała 17 albumów płytowych, które sprzedały się w nakładzie przekraczającym łącznie ponad milion egzemplarzy. Wśród nich są trzy Złote Płyty.

Artystka cały czas koncertuje w Polsce i za granicą. Śpiewała w blisko trzydziestu krajach całego świata – od Nowego Yorku po Tokio, od Londynu po Sydney, od Honolulu po Lizbonę, od Hawany po San Francisco, od Montrealu po Barcelonę. Reprezentowała nasz kraj w ekipie artystycznej na Olimpiadzie w 1972 w Monachium i na galowych polskich koncertach w paryskiej Olimpii i sławnej sali Pleyela. Była pierwszą Polką, która otrzymała nagrodę Publiczności na Festiwalu w Sopocie i pierwszą, która wygrała Międzynarodowy Festiwal Przebojów w Dreźnie. Dwukrotnie wygrała plebiscyt na Najpopularniejszą Polską Piosenkarkę w Chicago. Nakręciła dziesiątki programów telewizyjnych w Polsce i za granicą. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy artystycznej, Oznaką Zasłużony dla Miasta Warszawy oraz Medalem Gloria Artis.

 

W piątek 6 kwietnia mogła spotkać się z artystką krzeszowicka publiczność zebrana w Galerii w Pałacu Vauxhall w Centrum Kultury i Sportu. Znakomita piosenkarka opowiadała o swoim życiu, karierze i doświadczeniach. Rozmowę z Haliną Kunicką prowadził Andrzej Kurdziel. Publiczność mogła też wysłuchać wszystkich największych hitów artystki.