Gminny Konkurs Pięknego Czytania

21 października 2021r. Szkole Podstawowej w Sance miał miejsce V Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Konkurs odbył się pod patronatem Rady Miejskiej i to właśnie RM przekazała środki na nagrody dla uczestników. Gościliśmy uczniów i nauczycieli z dziesięciu szkół a gościem honorowym była radna gminy Krzeszowice Anna Łukasik.

Przedstawiciele Szkolnego Samorządu spisali się na medal – uprzejmie przywitali przybyłych gości, zaprosili na słodki poczęstunek w przerwie i chętnie pomagali w organizacji.Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00, w jury zasiedli nauczyciele i opiekunowie z przyjezdnych szkół. Konkurs zgodnie z zasadami, przeznaczony jest dla uczniów z klas 4-6 oraz 7-8 i jest podzielony na dwie części. W pierwszej uczniowie przez ok. 2 minuty czytają przygotowany wcześniej fragment książki, w drugim losują stronę w wybranej książce i czytają improwizując. Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Dudek z klasy 6 oraz Oliwia Łuszcz z klasy 7. Wszystkie występy były wspaniałe! Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom interpretacji tekstu, była to prawdziwa uczta duchowa dla wszystkich obecnych. Prezentacje były bardzo dobre a rywalizacja niezwykle wyrównana – do tego stopnia, że w etapie drugim, aby rozstrzygnąć konkurs potrzebna była dogrywka!

W kategorii młodszej (kl.4-6) Mistrzem Pięknego Czytania została Zuzanna Kramarz ze SP w Nowej Górze, I Wicemistrzem Martyna Wartalska ze SP w Czernej a II wicemistrzem Marta Zabierowska ze SP w Nawojowej Górze. Mistrzem Pięknego Czytania klas 7-8 został Stanisław Nowak ze SP w Woli Filipowskiej, I Wicemistrzem Bartosz Godyń z Czernej a Gabriela Chojnacka ze szkoły Nowej Góry zdobyła tytuł II Wicemistrza. Dyrektor Katarzyna Mitka wraz z radną Anną Łukasik wręczyły wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy a laureatom nagrody książkowe. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom! To było wspaniałe święto książki i promocja czytelnictwa!

Marta Malisz