Pomoc dla Leny

Lenka marzy, żeby samodzielnie chodzić. Jest szansa…. ale konieczna jest nasza pomoc.
Lenka ma 12 lat. Marzy, żeby wstać z wózka, odstawić kule i samodzielnie chodzić. Teraz jest to nieosiągalne. Ma prawą nogę krótszą o 14 cm.

Czeka na operację, którą może wykonać Dror Paley, kanadyjski ortopeda, wyjątkowy specjalista od wydłużania kończyn. Lenka Malatyńska, dziewczynka z Krzeszowic już zakwalifikowała się na operację w Paley European Institut w Warszawie, jednak to prywatna placówka i trzeba zapłacić 355 tys. zł za pierwszą operację, a potem potrzebne będą jeszcze dwie lub trzy.

Mama Lenki – Urszula Kochanowska, która sama wychowuje córkę – szuka sposobów na zdobycie tak dużej kwoty. Z pomocą dobrych ludzi organizuje zbiórki w Internecie. Założyła zbiórki na Zrzutce i Siepomaga, ma też konto do wpłat w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Zbiórka funduszy idzie powoli, dlatego do akcji dołączyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Krzeszowicach, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice, zwłaszcza klasy VII b, do której chodzi Lena. Zorganizowali wielki kiermasz ciast. Planowane są kolejne, w tym licytacje szkolne, kiermasz biżuterii, koncerty kolęd dzieci i rodziców – na każdym takim wydarzeniu lokalnie będziemy zbierać pieniądze na leczenie Leny. Idą święta, zamierzamy działać!

Patrząc na Lenę i Jej zawsze pogodną, uśmiechniętą twarz, trudno uwierzyć, że ma za sobą taki ogrom cierpienia, a ból i niepełnosprawność towarzyszą Jej na co dzień.
Sprawmy, aby ta wspaniała dziewczynka odzyskała pełnię sił. Razem możemy to zrobić.

Wszystkie aktualności o sytuacji Leny oraz informacje na temat akcji wspierających dziewczynkę można znaleźć na profilu:

https://www.facebook.com/Walczymy-o-sprawno%C5%9B%C4%87-Lenki-104923868591295