Integracyjny Piknik

Organizatorzy Integracyjnego Pikniku Wakacyjnego w Dolinie Pstrąga po raz kolejny wykazali się pomysłowością i sprawną organizacją kilkugodzinnej zabawy dla dorosłych i dzieci niepełnosprawnych, a także członków ich rodzin, opiekunów i przyjaciół.

Zaprezentowano ciekawy program edukacyjny, m.in. modelowy wybuch wulkanów, pokaz skamielin, i trwające bez końca występy artystyczne, w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich z Siedlca, Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Razem” z Siedlca i zespołu Senior Band. Były też tańce i atrakcyjne nagrody.

Integracyjny Piknik zrealizowało Stowarzyszenie „Otwórzmy Przed Nimi Życie” z siedzibą w Krzeszowicach, którym od lat wzorcowo kieruje prezes Janina Lasoń, wspierana przez skarbnik Annę Wróbel i rodziny osób niepełnosprawnych. To wydarzenie mogło się odbyć dzięki autorskiej akcji społecznej Kopalni Wapienia Czatkowice „Dobry Sąsiad”, która wspiera ciekawe inicjatywy organizacji pozarządowych. Laureatem ostatniej edycji ogłoszonego przez Kopalnię Konkursu na realizację projektu grantowego, zostało Stowarzyszenie „Otwórzmy Przed Nimi Życie”.

Do organizacji Pikniku włączyli się również: sołtys Dubia Zbigniew Wąsik, pracownicy naukowi Instytutu Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Straż Miejska. Z uczestnikami Pikniku spotkali się m.in. członek Zarządu Powiatu Krakowskiego Tadeusz Nabagło, prezes Zarządu Kopalni Wapienia Czatkowice Paweł Danek, rzecznik prasowy Kopalni Agnieszka Cupiał, z-ca burmistrza Adam Godyń, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Aneta Solarz, muzyk Janusz Blecharz, Komendant Straży Miejskiej Janusz Mitka, doktoranci Uniwersytetu Jagiellońskiego Adam Wierzbicki i Klaudiusz Salamon, właściciele smażalni Pod Skałką – Helena i Józef Maciejowscy. Było tak sympatycznie, że żal się było rozstawać, to też wielu uczestników Pikniku w Dolinie Pstrąga zastał zmierzch.