Kierunek Paczółtowice, czyli Runmageddon wraca do Małopolski

 W najbliższy weekend niedaleko Krakowa stanie się coś, na co fani prawdziwych emocji czekają już od kilkunastu miesięcy. Odbędzie się Runmageddon-ekstremalny bieg z przeszkodami, który w tym roku przeniesie swoich uczestników w zupełnie nowe miejsce Małopolski, wprost do malowniczej otuliny Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w której mieści się hotelowo-rekreacyjny Kompleks Paczółtowice.

Na koniec wakacji Runmageddon zaskoczy nową lokalizacją. W dniach 29-30 sierpnia przygotuje trasy dla dzieci, młodzieży i dorosłych w zupełnie nowym, jeszcze niepoznanym przez uczestników ekstremalnego biegu miejscu. Kompleks Paczółtowice, w którym na co dzień można aktywnie spędzić czas, grając w golfa, jeżdżąc konno czy trenując celność na strzelnicy, na dwa dni stanie centrum ekstremalnej rozrywki. To właśnie tutaj organizatorzy poprowadzą aż 5 tras, które najeżą przeszkodami. Przygotują prawdziwe wyzwanie dla osób po 16 roku życia, zapraszając ich do zmierzania się z trzema formułami. Najprostszą-Intro, o dystansie 3 kilometrów z 15 utrudnieniami i nieco trudniejszą, bo 6-kilometrową formułą Rekrut, która utkana będzie 30 przeszkodami. Tę drugą pokonać będzie można w wersji dziennej-podziwiając piękne widoki okolicy lub nocnej, biegnąc po trasie z latarkami na głowie. Osoby po 18 roku życia do wyboru będą miały jeszcze jeden dystans-Classic. 12-kilometrowy odcinek pozwoli sprawdzić się na aż 50 przeszkodach. Na tę formułę z utęsknieniem czekają wprawieni Runmageddończycy i niezłomni biegacze.

Runmageddon w Paczółtowicach to także ekscytujące wyzwanie dla dzieci, młodzieży i rodzin. Specjalnie dla nich poprowadzone będą zupełnie inne trasy oraz powstanie dedykowana im strefa startu. Dzieci w wieku 4-11 lat będą mogły wziąć udział w sportowej zabawie formuły KIDS (1 km, 10 przeszkód). Młodzież między 12, a 15 rokiem życia spróbuje swoich sił na 2-kilometrowym dystansie Junior najeżonym 15 przeszkodami. Dorośli wraz z dziećmi będą mogli razem wziąć udział w przygodzie Runmageddonu Family. Ich zadaniem będzie pokonanie 2 kilometrów z utrudnieniami zarówno dla małych jak i dużych uczestników.

Runmageddon w Kompleksie Paczółtowice będzie świetną okazją do naładowania się pozytywną energią przed nadchodzącym rokiem szkolnym. Pozwoli też poznać kolejne piękne miejsce na mapie Polski. Więcej informacji o wydarzeniu, regulamin startu oraz zapisy dostępne są na stronie: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-krakow-29-08-2020

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną tegoroczny Runmageddon Kraków będzie różnił się od tych znanych z lat poprzednich. Organizator dbając o komfort startujących, wprowadził zmiany w organizacji eventu. Przed wejściem na teren imprezy każdy uczestnik będzie poddany pomiarowi temperatury ciała. Przy odbiorze pakietu w Biurze Zawodów startujący będzie zobligowany do wypełnienia ankiety dotyczącej COVID19. Na terenie eventu poza organizatorami, akredytowanymi mediami,  przebywać będą mogli tylko uczestnicy. Każdy z nich do momentu startu powinien przebywać w masce. Kibice ekstremalnego biegu z przeszkodami muszą poczekać na lepszy czas, ale swoje ulubione widowisko będą mogli podziwiać na Fanpage’u organizatora. Między seriami wprowadzone zostaną przerwy techniczne służące dezynfekcji przeszkód.