Jubileusz „Obuzków”

23 października w Parafii św. Marcina w Krzeszowicach świętowaliśmy 30-lecie „Obuzków”. ,,Obuzki” to wspólnota osób niepełnosprawnych, którą w 1991 roku założył ksiądz Mieczysław Szlaga. Później, przez wiele lat, opiekunem Wspólnoty był ks. Jan Leśniak, a teraz jest nim ks. Łukasz Jachymiak.

Do grupy należą osoby niepełnosprawne i ich przyjaciele. Zwieńczeniem całorocznej działalności Wspólnoty jest wakacyjny obóz. Jest to czas, by lepiej się poznać i jeszcze bardziej zaprzyjaźnić. Pomoc osobom niepełnosprawnym to nie tylko przyprowadzenie podopiecznego do salki przy kościele czy też odprowadzenie do rodziców, ale również spędzenie czasu z tymi osobami na zabawach, spacerach czy śpiewaniu.

Warto swój cenny czas poświęcić na pomaganie osobom z różnymi schorzeniami. Kiedy widzisz uśmiech i szczęście, słyszysz dobre słowa od ich rodziców, to zdajesz sobie sprawę, że trochę dzięki tobie świat staje się lepszy. Zapraszamy do współpracy. Wchodząc w świat opiekunów czy też podopiecznych zaczniesz obracać się wokół pozytywnych ludzi, którzy pokażą ci, że warto nieść pomoc, nie brać nic w zamian, a na pewno zostanie to docenione prędzej czy później – mówi Danuta Sekuła – organizator jubileuszu.

Wspólnota „Obuzki” zaprasza w soboty, w godzinach od 15.00 do 17.00, do salki na plebanii parafii św. Marcina w Krzeszowicach.