„Klimat dla przedsiębiorczości w Powiecie Krakowskim”

16 listopada w budynku willi Japonka przy krzeszowickim Liceum Ogólnokształcącym pracodawcy z gmin: Krzeszowice i Zabierzów spotkali się z przedstawicielami Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego. Było to spotkanie z cyklu „Klimat dla przedsiębiorczości w Powiecie Krakowskim” organizowane w ramach inicjatywy „Partnerstwo lokalne na rzecz przedsiębiorczości”.

Spotkanie było pierwszym po dłuższej przerwie, spowodowanej pandemią, i pierwszym w nowej formule „kompaktowej” – z udziałem mniejszej liczby osób. Celem spotkania było wsparcie pracodawców w rozwiązywaniu problemów z zatrudnieniem i aktywnością zawodową. W ramach spotkania pracodawcy zostali poinformowani o aktualnej sytuacji i przewidywanych zmianach na lokalnym rynku pracy, przedstawiono im także formy wsparcia aktywności zawodowej, programy stażowe, adaptacyjne, a także szczegóły programu zatrudnienia subsydiowanego pn. „Halo dopłacamy”. W planach są kolejne spotkania z tego cyklu.

Spotkanie otworzyli: starosta krakowski Wojciech Pałka oraz zastępca dyrektora Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego Małgorzata Liburska.