Kolejna Majówka w Krzeszowicach już za nami

27 i 28 maja – był to weekend pełen emocji! Znakomite koncerty, ciekawe wydarzenia towarzyszące, gwar i ruch na krzeszowickim Rynku, w Parku Bogackiego i na Placu Targowym.

Na scenie wystąpiły znakomite zespoły: coverowy COAST PATROL i rockowe CREDO z Chrzanowa. W mocniejszym niż zazwyczaj wydaniu zaprezentował się również działający w naszym Centrum zespół VERSO, który w sobotni wieczór zadbał o najlepszą rozrywkę w rytm polskich przebojów rockowych z lat 80. i 90.

W niedzielę gości Majówki bawili członkowie kabaretu „KaŁaMaSz”, znani doskonale wszystkim miłośnikom kultowego serialu „Ranczo”. Na koniec tegorocznej imprezy wystąpił zespół Raz, Dwa, Trzy, z charyzmatycznym wokalistą i gitarzystą Adamem Nowakiem. Ze sceny rozbrzmiały znane i lubiane utwory: „Trudno nie wierzyć w nic”, „Czarna Inez”, „Jutro możemy być szczęśliwi”.

Na scenie, w specjalnie przygotowanych programach, zaprezentowały się działające w CKiS grupy: Teatr Rozrywki i Zespół Tańców Świata „Zdrojanie”, a także młodzi artyści z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Krzeszowicach.

W programie Majówki nie zabrakło tradycyjnego poloneza w pięknych strojach, tańczonego w niedzielne południe przez mieszkańców wraz ze statystami. W parku im. A. Bogackiego odbyło się tradycyjne „Śniadanie na trawie”, podczas którego mogliśmy podziwiać pokaz gotowania na żywo, warsztaty plastyczne dla dzieci oraz plener malarski „Śladami Młodej Polski”.

Majówce towarzyszył jak zawsze Wiosenny Jarmark Tradycji i Rękodzieła. Na krzeszowickim rynku pojawiło się ponad 50 wystawców z całej Polski, prezentujących wyroby z drewna, ręcznie wykonywaną biżuterię, obrazy oraz naturalną żywność.

Patronatem honorowym imprezę objęli wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka oraz starosta Powiatu Krakowskiego Wojciech Pałka.

Agnieszka Szczuka-Ciapała