Komediowa Fotografia Dzikiej Przyrody

Od 14 września do 11 października br. zapraszamy was na wystawę pt.: „Komediowa Fotografia Dzikiej Przyrody”! Zaprezentujemy ponad 50 zdjęć przedstawiających dziką przyrodę w sytuacjach zabawnych, dwuznacznych, może i niełatwych – ale na pewno śmiesznych!

Parę słów o wystawie.

Co roku przez internet przepływa fala zdjęć ukazujących dzikie zwierzęta w różnych, najczęściej bardzo śmiesznych okolicznościach lub pozach. Fala ta zbiega się w czasie z ogłoszeniem przez przez brytyjską Comedy Wildlife Photography Awards Limited laureatów konkursu na Komediową Fotografię Dzikiej Przyrody (Comedy Wildlife Photography Awards). A zbiega się, ponieważ udostępniane zdjęcia to właśnie pokłosie tego konkursu. Konkursu organizowanego od 2015 roku przez Comedy Wildlife Photography Awards Limited z siedzibą w Wielkiej Brytanii, we współpracy z Born Free Foundation.

Od kilku miesięcy prowadziliśmy rozmowy na temat możliwości sprowadzenia wystawy ze zdjęciami Comedy Wildlife Photography Awards po raz pierwszy do Polski. Pod koniec 2019 roku, po wielu mejlach i rozmowach, udało się przekonać organizatorów konkursu, że wystawa na polskiej wsi, w galerii leżącej na uboczu, na skraju lasu, może mieć sens. Początkiem bieżącego roku udało się sfinalizować rozmowy i nasza galeria sztuki „Kamienny Kwiatek” w Nawojowej Górze dołączy do miejsc, w których prezentowana będzie najnowsza odsłona wystawy Comedy Wildlife Photography Awards – zaraz po Natuurmuseum Brabant w Tilburgu w Holandii oraz HALTIA The Finnish Nature Centre w Helsinkach w Finlandii.

Wpadnijcie do nas w dowolny dzień pomiędzy poniedziałkiem, 14 września, a niedzielą, 11 października 2020 roku. Najchętniej w godzinach pomiędzy 15, a 19, ale jeśli pasuje wam jakaś inna godzina, to wystarczy zadzwonić – tel. 608 37 38 07 lub 601 47 56 28 – otworzymy specjalnie dla was. 🙂

Wstęp, jak to u nas, wolny!