Life Plan Academy

14 maja w sołtysówce w Miękini zakończył się cykl warsztatów dla młodzieży Life Plan Academy (LPA), programu motywacyjno – rozwojowego stworzonego w oparciu o Metodę Biegun autorstwa Marka Kamińskiego i jego fundacji.

To droga jest ważna, nie cel – tak mawia sam twórca metody – człowiek, który bardzo dobrze wie, czym jest osiąganie celów i jak trudna, i pewnie dlatego ważna, jest właśnie ta droga, która do tego celu nas prowadzi. Dzisiaj podróżnik chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami i wraz ze swoją fundacją poprzez program LPA wspiera młodzież w zdobywaniu wiary w siebie i siły do realizacji marzeń oraz wzmacnianiu sprawczości. I nasze zajęcia LPA, zorganizowane przez Stowarzyszenie Zielona Energia Miękini w ramach projektu „Miękinia 380- tu razem możemy więcej”, były piękną podróżą uczestników w głąb siebie. Zajęcia prowadziła Anna Jaros, certyfikowany trener metody Biegun, właścicielka www.atelierofyou.pl. Przez niesamowicie dobrą zabawę, młodzież pracowała nad odkrywaniem własnych celów i marzeń oraz poznawaniem siebie. Nie zabrakło rozmów na ważne tematy, takie jak sukces i porażka, poczucie własnej wartości, elastyczność myślenia czy kreatywność. Ważnym elementem LPA była Wyprawa, którą uczestnicy zaplanowali i zorganizowali sami. Nasza grupa wybrała się do parku linowego w Dubiu. Natomiast na zakończenie warsztatów odbyła się Galaktyka, czyli podsumowanie zajęć i wzmocnienie wszystkich zasobów i kompetencji, jakie wypracowała w sobie młodzież, a które pozwolą im w przyszłości kształtować własne życie i podejmować decyzje. Pomimo tak wielu przepracowanych ważnych tematów i pozytywnych „odkryć” grupy, Galaktyka wywołała lekki smutek, gdyż uczestnicy zdali sobie sprawę, że to już ostatnie spotkanie. To dla nas jednak dobry znak, bo tęskni się za tym co dobre.

Warsztaty LPA zrealizowano z  projektu „Miękinia 380- tu razem możemy więcej” współfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Nowe FIO 2022.