Manufaktura Radości

27 października, w piątek o godz. 19.00 w ramach Laboratorium Kultury zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii organicznej „Manufaktura Radości”, któremu będzie towarzyszyło spotkanie z fotografem Karolem Mroziewskim.

„Manufaktura Radości” to projekt zrealizowany przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie podczas warsztatów fotografii organicznej, prowadzonych przez Karola Mroziewskiego – instruktora Fotoklubu Trzebińska Kinematografia przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini.

Wystawa ze względu na swoje walory artystyczne odznacza się unikatową wartością. Jest dowodem na to, że bez względu na ograniczenia wynikające z niepełnosprawności Autorów wystawy, możliwe było doświadczenie przez nich wyrażenia się w sztuce i zaistnienia w świecie kultury. Prezentowane zdjęcia przedstawiają mikroskopijny świat roślin i wyróżniają się bogactwem kształtów i kontrastów barwnych.

Podczas spotkania będziemy mogli poznać techniczne aspekty fotografii organicznej, która powstaje bez użycia kamery, a jedynie poprzez rozmieszczenie fotografowanych obiektów na papierze światłoczułym. Dzięki naświetleniu tak przygotowanej kompozycji powstałe zdjęcia odznaczają się niezwykłymi efektami wizualnymi.

Wystawa potrwa do końca listopada.