Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Królewskiego Miasta Krakowa 2019

W niedzielę 27 października w Galerii w Pałacu Vauxhall w Krzeszowicach odbył się wyjątkowy  koncert fortepianowy, zorganizowany dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach ze Stowarzyszeniem Artystycznym „PianoClassic” z Krakowa.

Koncert, którego gwiazdą była Joanna Trzeciak, gościliśmy w Krzeszowicach  w ramach projektu „Koncerty towarzyszące – Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Królewskiego Miasta Krakowa 2019”. Ideę festiwalu przedstawił dyrektor artystyczny dr hab. Marian Sobula.

Na rozpoczęcie wystąpiły uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej w Krzeszowicach: Karolina Tekieli i Ivanna Dykovytska, które w duecie wykonały „Sen” Stanisława Moniuszki oraz Zuzanna Bąk, która zaprezentowała Nokturn cis-moll Fryderyka Chopina. W programie koncertu Joanny Trzeciak znalazły się utwory Fryderyka Chopina (Polonez c-moll op. 40 nr 2; 4 Mazurki op. 68 C – dur a – moll F – dur f – moll i polonez fis-moll op. 44) i Ludwiga van Beethovena (Sonate c – moll op.13 „Patetyczna” Grave. Allegro di molto e con brio Adagio cantabile Rondo. Allegro).

Dziękując artystce, burmistrz Wacław Gregorczyk powiedział:  Jest dla nas wielką radością i zaszczytem, że mogliśmy Panią gościć w Krzeszowicach. Jestem dumny, że nasze miasto znalazło się w gronie 9 miast z Małopolski, do których, poza Krakowem, zawitał festiwal. Dziękuję dyrektorowi i głównemu organizatorowi tego przedsięwzięcia Marianowi Sobuli za zaproponowanie programu, którym rozpoczynamy w naszej gminie listopadowe obchody Święta Niepodległości. Cieszę się ze współpracy z krzeszowicką szkołą muzyczną, której uczennice miały okazję poprzedzać tak znakomitą  pianistkę.