„Nowa sportowa rzeczywistość” – Orlik w Krzeszowicach

W ramach II etapu odmrażania gospodarki, stopniowo zostaje przywrócona do użytkowania infrastruktura sportowa. W związku z tym w kolejnym tygodniu maja planujemy udostępnienie obiektu sportowego Orlik przy al. Solidarności. Mając na uwadze odpowiedzialności i bezpieczeństwo korzystających z boiska czynimy wszelkie starania, aby w pełni przygotować obiekt do korzystania zgodnie z wszystkimi wytycznymi.

Boiska kompleksu Orlik otwarte będą od poniedziałku do piątku zarówno dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych, klubów i stowarzyszeń. Godziny funkcjonowania zostały podzielone w taki sposób, aby ułatwić dostęp w określonych godzinach konkretnym grupom.

 

Godziny otwarcia: 13:00-20:00

Boisko piłkarskie (sztuczna trawa)

13:00-15:00 – osoby indywidualne

15:00-19:00 – grupy zorganizowane, kluby sportowe, stowarzyszenia

19:00-20:00 –  osoby indywidualne, grupy zorganizowane, kluby sportowe, stowarzyszenia

Boisko wielofunkcyjne (tartan)

13:00-20:00 – osoby indywidualne, grupy zorganizowane, kluby sportowe, stowarzyszenia

 

Obowiązujące zasady bezpieczeństwa na terenie obiektu:

 • obowiązek zasłaniania twarzy (do momentu dotarcia na boisko),
 • zachowanie obowiązującego dystansu społecznego,
 • na jednym boisku w tym samym czasie będzie mogło przebywać 6 osób (6+ trener w przypadku grup zorganizowanych),
 • wszystkie pomieszczenia ogólnodostępne poza toaletą będą zamknięte,
 • środki dezynfekujące do sprzętu sportowego oraz rąk dla osób korzystających z obiektu zostaną zapewnione przez administratora obiektu,
 • na obiektach obowiązuje własny sprzęt sportowy (piłki, przybory treningowe, itp.),
 • sprzęt wspólny (np. bramki) będzie dezynfekowany po każdej grupie,
 • zostaną zapewnione 15 minutowe przerwy pomiędzy grupami w celu ograniczenia kontaktu,
 • na obiekt można wchodzić tylko o pełnych godzinach,
 • przy wejściu następuje weryfikacja ilości osób przez pracownika CKiS Krzeszowice,
 • trenujący na obiektach zobowiązani są do wejścia na obiekty sportowe główną bramą, a także przeprowadzenia u wyznaczonego pracownika CKiS Krzeszowice weryfikacji ilości osób korzystających z boiska.

 

Rezerwacja terminów jest konieczna i obowiązuje wszystkich chętnych. Zarezerwowanie terminu będzie możliwe z dniem otwarcia tylko pod numerem telefonu 602 726 343 w godzinach 12:00-20:00. W przypadku osób indywidualnych konieczne jest wskazanie osoby reprezentującej daną grupę.

 

Jednocześnie chcemy poinformować, że jako zespół pracowników Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach mamy pełną świadomość jak ważną rolę w życiu każdego z nas pełni aktywność fizyczna. Chcemy jak najlepiej przygotować się do udostępnienia Państwu naszych obiektów sportowych. Niemniej jednak zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego apelujemy do wszystkich korzystających o zrozumienie sytuacji, przestrzeganie powyższych zasad oraz dołożenie wszelkich starań zachowania bezpieczeństwa również we własnym zakresie.