Parkowe puszczyki

Park Potockich jest od wielu lat jednym z ulubionych miejsc spacerowych mieszkańców Krzeszowic, ale też przyjezdnych. Zarówno tzw. Nowy Pałac, jak i park nie są w najlepszej kondycji. Jednak dla osób spostrzegawczych miejsca te kryją wiele atrakcji. Jedną z nich są puszczyki.

Te nocą aktywne ptaki można zaobserwować również w ciągu dnia. Takich obserwacji dokonuje Kacper Ropka. Ten niezwykle aktywny, młody fotograf zaprezentował w ostatnim czasie na swoim facebookowym profilu wiele ciekawych zdjęć parkowych puszczyków. Jak mówi – w poprzednich latach było je słychać, ktoś zapewne je widział, ale ja na nie nie trafiłem. W tym roku miałem wiele szczęścia, bo sfotografowałem już 4 ptaki, młode i dorosłe, puszczyki i sowę uszatkę. Oczywiście w parku jest ich więcej, ale te moje bezkrwawe łowy i tak są bardzo satysfakcjonujące.

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć puszczyki, to warto wybrać się do Parku Potockich najlepiej pomiędzy godziną 19.00 a 20.00. Trzeba jednak być bardzo spostrzegawczym i uważnym. Ptaki najczęściej siedzą na drzewach w pobliżu pałacu. Można je zaobserwować wśród gałęzi okazałych drzew.