Piknik z Podstawówką w Filipowicach

To był wyjątkowy Sąsiedzki Piknik Rodzinny z Podstawówką. 17 czerwca w filipowickiej Szkole Podstawowej, po ponad czteroletniej przerwie odbył się Sąsiedzki Piknik Rodzinny w ramach Projektu Grantowego #DobrySąsiad organizowanego przez Akcję Społeczną Kopalni Wapienia „Czatkowice” należącej do Grupy TAURON ponad to wydarzenie swoim patronatem objął również starosta krakowski Wojciech Pałka przy wsparciu Powiatu Krakowskiego.

Podczas tego pięknego popołudnia uczestnicy pikniku mieli do dyspozycji wiele kreatywnych i sportowych atrakcji do swojej dyspozycji. Można było do woli szaleć na „dmuchańcach”, porozmawiać z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, delegacją strażaków OSP z Woli Filipowskiej, uczniowie Klasy Mundurowej LO z Trzebini zaprezentowali nam akcesoria militarne oraz broń ćwiczebną, można było skorzystać z przejażdżki na kucykach, wykonać sobie letnie tatuaże brokatowe, kolorowe warkoczyki lub pomalować twarz w ciekawe i bardzo kolorowe wzory. Nie zabrakło też czegoś dla ciała bo rodzice uczniów Szkoły przygotowali pyszne tradycyjne pieczone ziemniaki, domowej roboty ciasta i ciasteczka oraz kiełbasek z grilla, do dyspozycji uczestników było również stanowisko ze zdrowymi przekąskami w postaci arbuzów, truskawek, czereśni, winogron, jabłek itp.

Uczniowie Szkoły wraz z gronem pedagogicznym przygotowali dla uczestników Pikniku przedstawienie oraz układ taneczny w wykonaniu najmłodszych. Była również możliwość zapoznania się z nowym skrzydłem Szkoły.

W trakcie imprezy uczestnicy chętnie brali udział w szeregu konkursach sportowych i sprawnościowych, było przeciąganie liny, pokonywanie torów przeszkód na czas, skakanie w workach oraz rodzinne rozgrywki piłkarskie.

Bardzo Wszystkim dziękujemy za obecność na Pikniku, a tych którzy nie mogli dotrzeć na nasze wydarzenie zapraszamy na kolejne takie sąsiedzkie spotkania w przyszłości.

Organizatorzy