Rozrywka dla duszy i ciała w ZPO w Woli Filipowskiej

Pierwsza sobota czerwca upłynęła mieszkańcom i społeczności szkolnej Woli Filipowskiej pod hasłem świetnej zabawy. A to za sprawą Rodzinnego Pikniku, który zorganizowała Dyrekcja Szkoły we współpracy z Radą Rodziców oraz Nauczycielami.

W programie imprezy pojawiły się liczne atrakcje, począwszy od programu artystycznego przygotowanego przez uczniów, a skończywszy na doświadczeniach chemicznych i pokazie Maltańskiej Służby Medycznej. Nie zapomniano także o poczęstunku, w menu królowały kiełbaski, domowe wypieki i zimne napoje. Innymi słowy – rozrywka dla duszy i dla ciała. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Program pikniku nastawiony był na promowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych, a wszelkie aktywności, jakie oferowano uczestnikom imprezy, pokazywały, jak ważna jest dla naszego zdrowia dbałość o dobrostan planety. Przedstawienie teatralne o tytule „Jaś i Eko-Małgosia” opowiadało o trosce o las i wpływie fast foodów na zdrowie, a wystawa dzieł wykonanych z materiałów z recyklingu uczyła, iż wykorzystując kilkukrotnie różne przedmioty codziennego użytku i opakowania, redukujemy znacznie choćby zużycie wody, potrzebne do ich wytworzenia. W temacie dbałości o zdrowie także zaprezentowano wiele wskazówek. Za sprawą rodzinnej sztafety z przymrużeniem oka, turnieju piłki siatkowej i ścianki wspinaczkowej organizatorzy pokazali, że aktywność fizyczna może dostarczać wiele radości i zabawy. Niecodziennym doznaniem było obserwowanie doświadczeń fizycznych i chemicznych przeprowadzanych przez uczniów naszej szkoły. By natomiast utrzymać mózg w dobrej kondycji, trzeba stale go ćwiczyć, najlepiej za sprawą zagadek sprawdzających umiejętność logicznego myślenia – przekonać się mogli o tym śmiałkowie mierzący się z Escape Roomem „U Sherlocka Holmesa”. Przekazu dopełniał pokaz Maltańskiej Służby Medycznej – każdy z nas powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy.

Jako gość specjalny wystąpiły grupy Harmonii Fitness z Krzeszowic w układach taneczno-akrobatycznych.

W przerwach między pokazami, uczestnicy pikniku mogli oddać się prawdziwej letniej biesiadzie, przyozdobić sobie twarze, a także posłuchać koncertu w wykonaniu uczniów szkoły. Każdy mógł też uwiecznić swój pobyt na imprezie, zaglądając do fotobudki. Zabawie towarzyszyła piękna słoneczna aura, która zdecydowanie sprzyjała różnorodnym formom aktywności proponowanym przez Zespół Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej. O roli i znaczeniu tego typu inicjatyw można by wiele mówić. Z pewnością świadomość zdrowotna i ekologiczna są tematami istotnymi i niezmiennie aktualnymi. Jeżeli więc nadarza się okazja, by przekazać uczniom ważne przesłanie w atrakcyjny dla nich sposób – warto to zrobić!

Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuje za przygotowanie pikniku Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej i Nauczycielom i Rodzicom. Dziękujemy także sponsorom: ADPOL SP z O.O., Firmie FILAR, SMÓŁKA Serwis, GELLWE, Leśniak ,,Smaki Tradycji”, H.Piwowar – CSE „SPARTA” oraz anonimowym Darczyńcom. Zapraszamy za rok!

Aleksandra Malczyk