Piosenki o wędrowaniu

26 marca W Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Filipowicach odbył się I Powiatowy Konkurs Wokalny „Piosenka Jest Dobra Na Wszystko”. Tematem konkursu była piosenka turystyczna, a jego celem było wpieranie i promowanie młodych talentów z naszego powiatu.

Uczestnicy, występujący w trzech kategoriach: soliści, duety oraz zespoły, byli oceniani przez Jury w składzie: Alicja Kisielak, Paweł Jakub Nowak oraz Marian Lewicki.

W kategorii „soliści” I miejsce zajęły:

Aleksandra Rozmus ze Szkoły Podstawowej w Filipowicach

Krystyna Więcek ze Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krzeszowicach wraz z zespołem akompaniującym. II miejsce zajęła Zuzanna Czech ze Szkoły Podstawowej w Nowej Górze, a III Anna Łucka ze Szkoły Podstawowej w Filipowicach

W kategorii „duety” I miejsce zajęły Maja Szpoton i Maja Gregorczyk ze Szkoły Podstawowej w Miękini wraz z zespołem. II miejsce zajęli: Nikola Izdebska i Michał Kot ze Szkoły Podstawowej W Czernej, a na trzecim miejscu uplasowały się Małgorzata Wąsikiewicz i Alicja Dzikowska ze Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Tenczynku.

W kategorii „zespoły” zwyciężył zespół z Nawojowej Góry, a na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły z Nowej Wsi Szlacheckiej (II miejsce) oraz z Filipowic i Czernej (ex aequo III miejsce)

Konkurs objęty był patronatem starosty krakowskiego Wojciecha Pałki, który wręczał nagrody zwycięzcom. W finale konkursu uczestniczyli również: zastępca burmistrza gminy Krzeszowice Witold Kulczycki oraz przewodnicząca KGW Filipowianki Anna Lewicka.