Przebojowa Majówka Hrabiny Zofii-dzień 1 (fotoreportaż)

Tegoroczna 10-ta Majówka Hrabiny Zofii miała być przebojowa, i była. Ze sceny popłynęły dźwięki i słowa największych polskich i światowych hitów z ostatnich kilkudziesięciu lat: „Baśka miała fajny biust”, „Wieśka Tico”, „Tylko we Lwowie”, „Już taki jestem zimny drań”, „Hej szalała, szalała” czy „Felicita”.

Wystąpiły gwiazdy – zespół Wilki czy Krywań, ale trzeba podkreślić, że znakomicie zaprezentowały się nasze krzeszowickie zespoły. Chór Allegria, Verso, Krzeszowicki Teatr Rozrywki, Harmonia Fitness, Dance Art, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej, Balet prowadzony przez Annę Szewczyk czy Zespół Tańców Świata Zdrojanie. Wszystkie te występy wzbudziły duże zainteresowanie i aplauz publiczności.

W poprzednich latach bywało tak, że publiczność, w dużej liczbie, zbierała się pod sceną dopiero podczas występów gwiazd. W tym roku nie było chyba momentu, aby artyści, ci najmłodsi i ci dorośli, występowali dla garstki widzów. Publiczność, pomimo upału, obecna była przez cały czas – zarówno popołudniem, jak i wieczorem.

Rekord frekwencji padł też podczas Poloneza, który, jak co roku, tańczony jest w samo południe drugiego dnia imprezy. Nie znam dokładnych szacunków, co do liczby tańczących par, ale zauważyłem, że prowadzącym, z powodu wielkości korowodu, nie udało się wykonać niektórych zaplanowanych figur. Wśród tańczących, poza osobami w strojach historycznych i po „cywilnemu”, była duża reprezentacja umundurowanych harcerzy.

Podczas Majówki odbywało się szereg imprez towarzyszących, między innymi plener malarski „Życie Zofii”. Jury za najlepszą uznało, w kategorii dziecięcej, pracę Magdaleny Woźniak, w kategorii młodzieżowej wygrała Anna Kuciel, a pierwsze miejsce wśród dorosłych plastyków zajęła Elżbieta Krawczyk. W konkursie na najlepszą stylizację stroju, najpiękniejsze kreacje zaprezentowały: w kategorii dzieci – Zuzanna Bulicz, Zofia Wójcik i Kacper Suder. Najlepiej wystylizowaną nastolatką była Natalia Koczwara, a wśród dorosłych największe wrażenie na jurorach wywarła Magdalena Gryboś. Ponadto przyznano nagrodę specjalną dla sześcioletniej Zosi Wójcik, która uczestniczy w konkursie stylizacji co rok, odkąd skończyła kilka miesięcy.