Radosne święto dla najmłodszych

1 czerwca 2024 roku na obiekcie sportowym Górzanki w Nawojowej Górze odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Dzień Dziecka na Sportowo. Była to już trzecia edycja imprezy organizowanej w takim składzie.

Organizatorzy, w tym roku, to: Sołectwo Nawojowa Góra, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Nawojowej Góry, Koło Gospodyń Wiejskich, Kółko Rolnicze, LKS Górzanka Nawojowa Góra, OSP Nawojowa Góra, Red Bowling Club Krzeszowice. Współorganizatorami były Doborowe Towarzystwo Wisły Kraków, Fundacja Wyłącz Telewizor oraz OSP Tenczynek.

Na wydarzenie zaproszone zostały dzieci z sołectwa Nawojowa Góra oraz okolic, a także podopieczni sześciu Domów Dziecka. Impreza zgromadziła liczne rodziny z regionu, a dzieci mogły cieszyć się bogatym programem atrakcji przygotowanym przez organizatorów. Tegoroczne obchody Dnia Dziecka były pełne różnorodnych aktywności, które zapewniły dzieciom niezapomniane wrażenia. Wśród atrakcji znalazły się liczne konkurencje sportowe oraz konkursy z nagrodami, które wzbudzały zdrową rywalizację i radość wśród najmłodszych. Dzieci mogły skakać na dmuchańcach, bawić się bańkami mydlanymi oraz grać w wielowymiarowe gry planszowe.

Jedną z głównych atrakcji było poszukiwanie złota oraz łowienie rybek, które przyciągnęły wiele małych poszukiwaczy przygód. Dodatkowo dzieci miały okazję uczestniczyć w pokazowym treningu piłki nożnej, prowadzonym przez młodych sportowców, co z pewnością inspirowało wielu przyszłych piłkarzy. Strażacy z OSP Nawojowa Góra oraz OSP Tenczynek przygotowali dla dzieci specjalne konkurencje, w tym tor przeszkód oraz wspinaczkę, które dostarczyły uczestnikom wielu emocji. W kąciku plastycznym mali artyści mogli dać upust swojej kreatywności, tworząc piękne prace, a na stoisku z kolorowymi warkoczykami dziewczynki mogły ozdobić swoje włosy. Nie zabrakło również smakołyków – firma Iglotex oraz Melba Krzeszowice ufundowały lody, a wata cukrowa, popcorn oraz kiełbaski z grilla były dostępne dla wszystkich uczestników. Koło łowieckie zaoferowało przysmaki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dodatkową atrakcją była obecność maskotki Wiślackiego Smoka, który umilał dzieciom czas, bawiąc się z nimi i pozując do zdjęć.

Wydarzenie zakończyło się pełne uśmiechów i radości, a wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali, że Dzień Dziecka na Sportowo w Nawojowej Górze był świetnym sposobem na aktywne i radosne spędzenie tego wyjątkowego dnia. Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną edycję za rok, obiecując jeszcze więcej atrakcji i niespodzianek.

Joanna Hrabia- skarbnik

LKS GÓRZANKA NAWOJOWA GÓRA