ROZTAŃCZONY MAJ

XVII Gminny Przegląd  Zespołów Tanecznych Przedszkolaków w Woli Filipowskiej

Jak co roku, z  początkiem maja w Przedszkolu Samorządowym w Woli Filipowskiej został zorganizowany XVII Gminny Przegląd Zespołów Tanecznych Przedszkolaków. W tanecznym konkursie wzięło udział 17 zespołów, prezentując się w różnych układach tanecznych. W tym roku artyści mogli prezentować swój talent taneczny w formie stacjonarnej, występując na żywo przed publicznością i Jury lub w formie przesłanego nagrania online. Po raz kolejny przedszkolaki zachwyciły Jury swoim profesjonalnym przygotowaniem, zaawansowaną choreografią, poczuciem rytmu i ciekawymi układami tanecznymi. Jury w składzie Małgorzata Kuciel, Małgorzata Snopczyńska-Anouar, Joanna Gędoś wyróżniło zespoły taneczne w dwóch kategoriach; „Tańce nowoczesne” i „Tańce ludowe’’ oraz przyznało dwie nagrody indywidualne w kategorii „Osobowość Taneczna”.

Wśród Tańców ludowych nagrodzono:

Wyróżnienie: Taniec ,,Krakowiak’’ – 6-latki z P.S.  w Tenczynku , opiekun Ewa Kadłuczka

III miejsce: Taniec ,,Irlandzki’’– 5,6-latki z P.S. w Sance, opiekun Iwona Krzanik

II miejsce: Taniec,,Krakowiak’’– 5-latki z P.S. w Woli Filipowskiej,  opiekun  Jolanta Dębska

I miejsce: Taniec ,,Polka Lipka’’ – 5,6-latki z P.S. w Woli Filipowskiej, opiekunowie Agnieszka Nowakowska, Magdalena Faron

W tańcach nowoczesnych Jury przyznało:

Wyróżnienie: Taniec ,,Twist’’ – 5-latki z P.S. w Zalesiu, opiekun Żaneta Kret

III miejsce: Taniec ,,Nowoczesny’’– 6-latki z P. Niepublicznego ,,Tuptusie’’ w Krzeszowicach, opiekun Magdalena Janik

II miejsce: Taniec ,,Nowoczesny’’ – 6-latki z P.S. w Krzeszowicach opiekunowie Joanna Rybarska, Edyta Mirek

I miejsce: Taniec ,,Marynarze’’– 6-latki z P.S. w Woli Filipowskiej,  opiekunowie Małgorzata Knapik, Monika Jędrzejczak

Podczas konkursu przyznano dwa wyróżnienia w kategorii Osobowość Taneczna dla Joanny Wrony i Mateusza Kuci.

16 maja 2024 r. w godzinach popołudniowych wyróżnione zespoły zaprezentowały się ponownie przed szerszą publicznością na Występie Laureatów XVII Gminnego Przeglądu Zespołów Tanecznych Przedszkolaków w Woli Filipowskiej. Tym razem na widowni zasiadła lokalna społeczność i zaproszeni goście: Pan Adam Godyń – Zastępca Pana Burmistrza, dyrektorzy przedszkoli gminnych, Jury oraz rodzice laureatów. To było niesamowite wydarzenie, pełne wzruszeń i radości, w którym dzieci zaprezentowały swój niezwykły talent taneczny. Ogromnie im gratulujemy takiej pasji i zaangażowania do tańca. Zgodnie z coroczną tradycją, z niecierpliwością  czekamy  na przyszły rok i odkrywanie kolejnych talentów tanecznych.

Info przedszkole