ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA

Pierwszy dzwonek dziś zadzwonił,

W pierwszej klasie jestem już,

W mojej szkole jest wesoło,

Mam przyjaciół chyba stu.

Słowa tej piosenki towarzyszyły pierwszoklasistom, którzy13 października  w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Krzeszowicach złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Zanim to jednak nastąpiło, najmłodsze dzieci musiały się wykazać różnymi umiejętnościami.

Po powitaniu dyrekcji, nauczycieli, rodziców i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pierwszaki zaprezentowały ciekawy program artystyczny przygotowany pod opieką wychowawczyń: Anny Ochmańskiej, Lucyny Stryczek i Magdaleny Tarabuły.

Na uroczystości pojawiła się też dobra wróżka, która obdarowała dzieci  uśmiechem i życzliwością. Pierwszoklasiści musieli wykonać różne zadania, aby udowodnić, że są gotowi do roli uczniów. Dzieci wykazały się wiedzą na temat naszej ojczyzny i symboli narodowych. Z dużym zaangażowaniem śpiewały piosenki, recytowały wierszyki oraz wykonywały ćwiczenia fizyczne. Udowodniły również, że znają zasady dobrego zachowania, a nawet dzielnie się uśmiechały po wypiciu soku z cytryny.

Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a dyrektor Dagmara Brela-Zając pasowała ich na uczniów naszej szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej pierwszaki udały się do swoich klas, gdzie wychowawczynie wręczyły im legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców.

Ten dzień na pewno długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczniów, którym życzymy wielu sukcesów w nauce.

Agnieszka Wróbel