Spróbuj opiewać okaleczony świat

„Spróbuj opiewać okaleczony świat” – charytatywny koncert, którym chór Cantate Anima wraz z zaproszonymi gośćmi włączyli się w wielką sprawę pomocy dla Ukrainy.

W koncercie, który odbył się w niedzielę 24 kwietnia w kościele w Tenczynku usłyszeliśmy utwory wykonane przez chór (m.in. „Czego chcesz od nas Panie”; „Modlitwa o pokój”) a także utwory instrumentalne („Now we are free”, „Dumka na dwa serca”, „Imagine”) oraz wiersze polskich i ukraińskich poetów.

Poezję czytali:

Jolanta Kasprzyk – aktorka, reżyserka castingów, animatorka kultury, pasjonatka teatru, filmu oraz muzyki.

Jacek Lecznar – absolwent PWST im. L. Solskiego w Krakowie; aktor scen krakowskich; lektor radiowy, narrator licznych audiobooków, autor scenariuszy, producent spektakli edukacyjnych z zakresu języka polskiego i historii.

W koncercie wzięli udział zaprzyjaźnieni muzycy:

Sławomir Kokosza – pianino
Ewa Zielińska – skrzypce
Magdalena Łabaj – skrzypce
Lilianna Korbiel – skrzypce
Edyta Matonóg – wiolonczela
Emanuela Rejdych-Warmińska – flet
Mateusz Koszyk – klarnet, melodyka
Piotr Kołacz – gitara

Gościem specjalnym koncertu była Zofia Trystuła – Hovhannisyan: multiinstrumentalistka; absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, Conservatorio di Verona oraz Universidade de Aveiro, która koncertuje w kraju i za granicą jako solistka oraz członek zespołów i orkiestr symfonicznych; laureatka międzynarodowych konkursów i festiwali. Poza wykonywaniem muzyki z nurtu szeroko pojętej klasyki na oboju i rożku angielskim, specjalizuje się w grze na instrumentach historycznych (oboje barokowe) oraz instrumentach etnicznych z Kaukazu Południowego takich jak: duduk, zurna, santur.

Celem koncertu była zbiórka środków finansowych na pomoc dla potrzebujących z Ukrainy.