Święto Niepodległości inne niż zwykle

Z przykrością informujemy, że ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną, w tym roku nie odbędą się  tradycyjne, gminne obchody przypadającego w dniu 11 listopada Święta Niepodległości Polski.

Prosimy o uczczenie tego dnia przede wszystkim z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, z troską o zdrowie swoje i innych. Kwiaty i znicze na miejscach pamięci złóżmy indywidualnie, o różnych porach.
Zachęcamy do dołączenia się do akcji Niepodległa do Hymnu 2020, 11 listopada w samo południe – wystarczy włączenie wybranego radia lub telewizji i zaśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. W serwisie www.niepodlegla.gov.pl dostępne są, przygotowane przez Biuro Programu „Niepodległa”, materiały:  słowa, nuty i nagranie Hymnu Państwowego.
Centrum Kultury i Sportu zaprasza do obejrzenia i wysłuchania koncertu „Nasza Niepodległa”, przygotowanego przez Annę Dijuk-Bujok, Krzeszowicki Teatr Rozrywki oraz zespół VERSO. Relacja na żywo rozpocznie się na Facebooku CKiS 11 listopada o godz. 18.00.
Jednocześnie  prosimy mieszkańców, którzy mają w swoich domach flagi narodowe, o ich wywieszenie w tym wyjątkowym dla Polaków dniu.

Info: UM