To był świetny rok

Kolejny rok edukacyjny dobiega końca w Przedszkolu Samorządowym w Woli Filipowskiej.  Przyniósł on przedszkolakom wiele wrażeń i nowych doświadczeń, a także osiągnięć i sukcesów.

Przez cały rok  przedszkolaki brały udział w różnych projektach edukacyjnych (,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury’’, ,,Mali wielcy odkrywcy’’, ,,Czytanie na polanie’’, ,,Kubusiowi przyjaciele natury’’, ,,Gramy zmysłami’’, ,,Kodowanie na dywanie’’), akcjach  charytatywnych: ,,Paczuszka dla Maluszka’’, ,,Góra grosza’’, zbiórce środków dla schroniska dla zwierząt i dla szkoły w Zambii,  pomoc w odbudowie spalonego dachu tutejszym mieszkańcom, zbiórce zakrętek dla Fundacji im. Brata Alberta oraz akcjach ekologicznych. Przedszkolaki  systematycznie odwiedzały i współpracowały z biblioteką publiczną,  brały udział w kiermaszach świątecznych, uroczystościach i imprezach przedszkolnych, wycieczkach, warsztatach edukacyjnych, spotkaniach teatralnych, konkursach przedszkolnych oraz gminnych, odnosząc znaczące sukcesy.

W okresie maja – czerwca w przedszkolu miało miejsce wiele uroczystości. W tym czasie zostało zorganizowane niezwykłe wydarzenie- był to  XVI Gminny Przegląd Zespołów Tanecznych Przedszkolaków. W tanecznym konkursie wzięło udział 10 zespołów, prezentując się w różnych układach tanecznych. Po raz kolejny przedszkolaki zachwyciły Jury swoim profesjonalnym przygotowaniem, zaawansowaną choreografią, poczuciem rytmu i ciekawymi układami tanecznymi. Jury w składzie Małgorzata Snopczyńska-Anouar, Małgorzata Kuciel, Marta Zając, wyróżniło zespoły taneczne w dwóch kategoriach; „Tańce nowoczesne” i „Tańce ludowe’’ oraz przyznało dwie nagrody indywidualne w kategorii „Osobowość Taneczna”.

Wśród Tańców ludowych nagrodzono:

III miejsce: Taniec ,,Krakowiak’’ 5,6-latki z P.S. w Woli Filipowskiej, opiekunowie Agnieszka Nowakowska i Elżbieta Żbik

II miejsce: Taniec ,,Tarantella’’ 6-latki z P.S. w Tenczynku, opiekun Barbara Socha

I miejsce: Taniec ,,Polonez’’ 6-latki z P.S. w Woli Filipowskiej, opiekunowie Małgorzata Knapik i Beata Glanowska

W tańcach nowoczesnych Jury przyznało:

Wyróżnienie:

Taniec ,,Kolorowy Wiatr’’ 5,6- latki z P.S. w Filipowicach, opiekunowie Karolina Molik, Paulina Liszka

Taniec ,,Hiszpański’’  5- latki z P.S. w Tenczynku, opiekun Ewa Kadłuczka

Taniec „Klauni”  5,6-latki z P.S. w Woli Filipowskiej, opiekunowie Justyna Sosin, Agnieszka Nowakowska i Elżbieta Żbik

III miejsce: Taniec ,,Kowbojki’’  6-latki z P.S. w Krzeszowicach, opiekunowie Karolina Żurek i Iwona Staroń

II miejsce: Taniec ,,Nowoczesny’’  6 -latki Niepubliczne Przedszkole Tuptusie  w Krzeszowicach, opiekun Joanna Rybarska

I miejsce: „Dyrygenci” 6-latki z P.S. w Woli Filipowskiej, opiekunowie Małgorzata Knapik i Beata Glanowska.

30  maja  w godzinach popołudniowych wyróżnione zespoły zaprezentowały się ponownie przed szerszą publicznością na Występie Laureatów XVI Gminnego Przeglądu Zespołów Tanecznych Przedszkolaków w Woli Filipowskiej. Tym razem na widowni zasiadła lokalna społeczność i zaproszeni goście: Pan Burmistrz Wacław Gregorczyk, dyrektorzy przedszkoli gminnych, jury oraz rodzice laureatów. To było niesamowite wydarzenie, pełne wzruszeń i radości. Dzieci zaprezentowały swój niezwykły talent taneczny i ogromnie im gratulujemy takiej pasji i zaangażowania.

Również tradycyjnie, jak co roku  w maju odbył się w atmosferze rodzinnej i wspólnej zabawy piknik rodzinny zorganizowany przy współpracy z dyrekcją, nauczycielami i rodzicami. Temu przeżyciu  towarzyszyła przepiękna pogoda i masa atrakcji między innymi: przejażdżki na kucykach, loteria w formie wykopalisk archeologicznych, zabawy na dmuchańcach, pokazy strażackie, zabawy taneczne i gry z Wodzirejem.  Dzieci z rodzinami mogły bawić się również w przygotowanych kącikach kreatywnych. Uświetnieniem tego dnia była wizyta maskotki Marshalla, która towarzyszyła dzieciom w zabawach.

Ten rok był niezwykłe ciekawy, wypełniony wieloma aktywnościami, dzięki którym przedszkolaki mogły wszechstronnie się rozwijać oraz zdobywać swoje pierwsze sukcesy. Gratulujemy dzieciom takich wielkich talentów!