Uczniowie mówią nudzie STOP

Nowa rzeczywistość, w jakiej wszyscy próbują się odnaleźć, skłoniła do przeorganizowania dotychczasowych planów, codziennego rytmu, przyzwyczajeń i działań. Na pewne aktywności, szczególnie te grupowe, nie ma teraz miejsca, ale to nie znaczy, że nuda może zdominować większość czasu.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nawojowej Górze wypowiedzieli wojnę nudzie, mówiąc jej po prostu – STOP! Poza nauką, która przebiega w innej niż dotychczas formie, szkoła na swej stronie internetowej www.spnawojowa.edupage.org promuje ciekawe pomysły dzieci. Jak widać na zdjęciach, jedni zdobywają w wolnych chwilach nowe umiejętności, inni bawią się z domowymi zwierzętami, jeszcze inni realizują się plastycznie. Są i tacy, którzy nie zaniedbują ćwiczenia z baletu czy na pianinie oraz wyznawcy zasady „W zdrowym ciele zdrowy duch”, czyli amatorzy codziennych treningów. Nie brakuje radosnych chwil relaksu, jak choćby pieczenia kiełbasek. Brawo WY!!! Podajemy dalej te przykłady, aby w Krzeszowicach żadnego ucznia nie pokonała nuda. Ostrzegamy przy okazji, by nie popaść w uzależnienie od gier komputerowych. Tyle fajnych rzeczy można robić w wolnej chwili…

Do dyspozycji uczniów naszej szkoły są pedagodzy, którzy oferują chęć porozmawiania przez Internet czy telefon, udzielenia wsparcia swoim podopiecznym i ich rodzinom na wypadek, gdyby sytuacja była zbyt przygnębiająca. Wszyscy wiemy, że rozmowa może zdziałać wiele dobrego. Głowa do góry! Damy radę przetrwać ten trudny czas, jeśli tylko nie poddamy się pesymizmowi i nudzie. Dbajmy wszyscy o zdrowie i stosujmy się do zaleceń służb sanitarnych, a na pewno wszystko będzie dobrze!

Pozdrawiam gorąco swoich uczniów z rodzinami, koleżanki i kolegów z pracy, ale również wszystkich uczniów pozostałych szkół naszej gminy oraz nauczycieli wraz z pracownikami administracji i obsługi.

Agnieszka Wołodko