Warsztaty w Galerii ,,Kamienny Kwiatek”

Uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej w Nawojowej Górze wzięli udział w warsztatach plastycznych finansowanych przez Starostwo Powiatowe w Krakowie, a przeprowadzonych przez artystkę Dagmarę Kwiatek w Galerii ,,Kamienny Kwiatek”.

Podczas wizyty w Galerii w Nawojowej Górze dzieci obejrzały wspaniałą wystawę zdjęć ,,Komediowa Fotografia Dzikiej Przyrody” oraz poznały różne techniki malarskie i rysunkowe, m.in.: rysunek węglem, pastelami, ołówkami oraz malowanie farbami olejnymi i wodnymi. Pod kierunkiem pani Dagmary powstały różnokolorowe obrazy i rysunki, ukazujące najpiękniejsze zabytki powiatu krakowskiego – kościoły, pomniki przyrody, zabytkowe budowle. Dziecięce obrazy zostaną wyeksponowane na terenie Galerii w Nawojowej Górze, równocześnie wezmą udział w konkursie plastycznym. Zwycięskie prace zostaną dodatkowo zreprodukowane na torbach ekologicznych, które otrzymają młodzi artyści i ich bliscy. Wręczenie nagród odbędzie się podczas wernisażu w ustalonym terminie.

Zajęcia pozwoliły uczniom nie tylko wzbogacić wiedzę z zakresu sztuk plastycznych, ale również rozwinąć swoje umiejętności, wzbudzić zainteresowanie malarstwem i rysunkiem oraz poczuć niezwykłą atmosferę tego urokliwego miejsca, którym jest Galeria „Kamienny Kwiatek”, wraz z jej malowniczym otoczeniem. To nie pierwsze tego typu zaproszenie uczniów naszej szkoły przez Panią Dagmarę Kwiatek do współpracy. Za to wszystko bardzo serdecznie dziękujemy Organizatorom!

B. Rozmus