Wyjątkowy Turniej

20 maja na obiektach Gminnego Klubu Sportowego „Świt Krzeszowice” odbyły się zawody w piłce nożnej pomiędzy Szkołami Podstawowymi nr. 1 i nr. 2 a także Liceum Ogólnokształcącym i Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach. Turniej ten został zorganizowany w ramach obchodów święta 100-lecia Gminnego Klubu Sportowego „Świt” Krzeszowice, które przypada w 2023 roku.

W kategorii Szkół Podstawowych najlepszą szkołą okazała się Szkoła Podstawowa nr. 2 im. H. Sienkiewicza, która pokonała Szkołę Podstawową nr. 1 im. A. Mickiewicza w stosunku 10:0.

W kategorii drugiej, najlepsza szkołą okazał się Zespół Szkół Ponadpodstawowych, który pokonał Liceum Ogólnokształcące w stosunku 14:0.

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy uczestnictwa i piłki sportowe.

Atrakcją turnieju był mecz oldbojów Reprezentacji Polski w Futsalu z Oldbojami GKS „Świt” Krzeszowice. Zwyciężyła reprezentacja 14:1. Jedyną bramkę dla Oldbojów, z rzutu karnego uzyskał Wacław Funek. Patronat nad turniejem objęli Burmistrz Gminy Krzeszowice i Starosta Powiatu Krakowskiego.

Po zakończeniu turnieju zawodnicy i osoby towarzyszące degustowały wspaniałe pierogi przekazane przez firmę „U Jędrusia”.

Wartym odnotowania był wspaniale zorganizowany doping uczniów zwycięskiej szkoły. Zawody rozpoczęły się od Mazurka Dąbrowskiego. Później na boisku dominowała technika zagrań i mnóstwo strzałów ze wspaniałymi paradami bramkarzy.

Tekst i zdjęcia: Organizatorzy