Ziele z ziół

15 sierpnia, podczas Święta Matki Boskiej Zielnej, odbędzie się zwyczajowo konkurs na tradycyjny bukiet w kościele p.w. św. Rafała Kalinowskiego w Rudnie ale, w tym roku, w ograniczonym zakresie ze względu na konieczność przestrzegania reżimu sanitarnego.

W Małopolsce liczba zakażeń koronawirusem wzrasta, dlatego postanowiliśmy przeprowadzić konkurs w dwóch odsłonach. 15 sierpnia, w wyznaczonym miejscu będą odbierane bukiety od mieszkańców naszej parafii i gminy Krzeszowice, którzy w tym dniu biorą udział we mszy świętej w Rudnie. W tym roku nie zaplanowaliśmy Biesiady w Sadzie, a rozdanie nagród odbędzie się tuż po mszy świętej, po godzinie 11.00.

*

KONKURS ONLINE adresujemy do DOROSŁYCH mieszkańców z terenu powiatu krakowskiego – osób indywidualnych i grup, w tym KGW – których serdecznie zachęcamy do wysyłania do nas zdjęć swoich bukietów, wraz z ich opisem (ilością ziół) do czwartku 20 sierpnia 2020, na adres monika@kobietawregionie.pl.

Wyniki ogłosimy 21 sierpnia na stronie www.kobietawregionie.pl oraz na portalu Facebook. Nagrodami będą zestawy ziół w doniczkach, gotowe do wsadzenia we własnych ogródkach!

Dodatkowo przygotowujemy dla Was materiały o tradycji tego święta oraz film z warsztatami online poświęcony tworzeniu bukietów.

Na konkurs zaprasza Fundacja Kobieta w Regionie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rudno.

Wydarzenie jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu POWIATU KRAKOWSKIEGO.