Zgłoszenia w sprawie bazy noclegowej dla uchodźców z Ukrainy

Jak podaje Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie: Otrzymujemy szereg zgłoszeń od podmiotów prywatnych, jak również od osób indywidualnych oferujących miejsca w swoich nieruchomościach, hotelach itp., z których mogliby skorzystać Ukraińcy szukający w naszym województwie schronienia.


Wszystkie takie zgłoszenia prosimy kierować na adres ukraina@muw.pl.

W zgłoszeniach prosimy podawać:
– dokładną lokalizację,
– liczbę miejsc w danym obiekcie wraz z liczbą osób, które mogą zostać przyjęte w tym miejscu,
– koszty,
– termin, od którego wskazana liczba miejsc będzie dostępna,
– czas, na jaki możliwe jest wykorzystanie danego obiektu na wskazane cele,
– informację o możliwości wyżywienia w danym obiekcie z uwzględnieniem ciepłych posiłków,
– osobę koordynującą z ramienia danego podmiotu i jej dane kontaktowe.

– Przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego będą się kontaktować z osobami zgłaszającymi akces do użyczenia swoich miejsc noclegowych. Za każdą chęć niesienia pomocy już teraz składam podziękowania. Liczba zgłoszeń z Małopolski to niemal pospolite ruszenie i bardzo konkretny wyraz solidarności z Ukrainą. Będziemy koordynować te działania związane z bazą noclegową dla uchodźców z Ukrainy na terenie Małopolski. Baza miejsc została już przygotowana m.in. w oparciu o miejsca wskazane przez marszałka województwa oraz akademiki, będzie uruchamiana zgodnie z potrzebami. Zgłoszenia będziemy wykorzystywać do jej dalszego rozszerzania – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

źródło: https://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx?id=13757

 

Dla osób, które nie mają możliwości wysłania swojego zgłoszenia za pośrednictwem Internetu (poczty e-mail) chęć zaoferowania miejsc noclegowych w swoich nieruchomościach można składać również telefonicznie do Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, ul. Grunwaldzka 4 na numery telefonów: 122520845 lub 122821367 w godzinach pracy Urzędu:

poniedziałek: od godz. 7.30  do 17.00

wtorek, środa, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30

piątek: od godz. 7.30  do 14.00